Restauracja

photo restaurant

Zdecydowanie najpiękniejsza restauracja w mieście Żagań

Nasz lokal mieści się w samym sercu Żagania. Sam budynek posiada bardzo ciekawą historię, a jego wnętrze zachwyca każdego, kto nas odwiedzi. Specjalnością naszej kuchni są dania staropolskie serwowane z należytą starannością. Serwujemy również niesamowitą kuchnię, zarówno europejską jak i azjatycką. W sezonie letnim proponujemy Państwu możliwość skorzystania z naszego pięknego ogródka. Nasza restauracja organizuje chrzty, wesela, komunie oraz inne uroczystości. Oferujemy 60 miejsc konsumpcyjnych oraz dodatkową salę mieszczącą się w tutejszej piwnicy i niepowtarzalnym klimacie na 20 osób. W okresie letnim zapraszamy do dużego ogródka na zewnątrz. Codziennie można skorzystać z nowych, znakomitych zestawów obiadowych w bardzo przystępnej cenie. Nasze dania tworzą idealne połączenie smaków by trafić w gusta i zadowolić podniebienie każdego gościa. Proponujemy również jedzenie na dowóz na terenie Żagania.

podpis

Bar

Tuż przy wejsciu do naszego lokalu stworzyliśmy bar w stylu angielskim, z wysokimi hokerami oraz stolikami. Serwowane są tam ekskluzywne drinki oraz obsługiwani są goście z naszego letniego ogórdka, gdzie można również napić się schłodzonego piwa.

Towarzystwo innych ludzi, okazja do poznania nowych przyjaciół oraz jowialna, luźna atmosfera stwarzają znakomite środowisko do ćwiczenia języka angielskiego z jakim się spotykamy, goszcząc naszych amerykańskich przyjaciół.
photo bar

Historia

Rynek i jego otoczenie w czasach przedwojennych tętniło życiem. Corocznie odbywały się tam targi i stragany. W miejscu gdzie obecnie znajduje się Restauracja Kepler przed wojną mieścił się sklep z artykułami metalowymi. Synem właściciela i jednocześnie rodowitym mieszkańcem Żagania, jest Paul Kluge były wykładowca dawnego Uniwersytetu Zielonogórskiego. Profesor jako dziecko mieszkał w kamienicy przy Rynku, w której mieści się restauracja Kepler. Po ucieczce przed frontem rodzina Kluge osiedliła się w Forst. Profesor, wykładowca na uczelniach m.in. w Berlinie, Poczdamie i Zielonej Górze ponownie trafił do Żagania w 1999 roku. Poznał Adama Stawczyka i wsiąkł w miejskie sprawy. Został honorowym mieszkańcem miasta i Zasłużonym dla miasta Żagania.

Po wojnie budynek długo był niezagospodarowany i popadał w ruinę. Później powstała Kawiarnia Staromiejska pod patronatem PSS „Społem”. Od 1993 roku mieści się tutaj "Restauracja Kepler", której właścicielem jest rodzina Augustyniak. Nasza nazwa ściśle wiąże się ze sławnym astronomem Janem Keplerem, który swoje ostatnie dwa lata spędził w Żaganiu.

Przyjęcia okolicznościowe

photo parties

Zapewniamy organizację oraz obsługę imprez firmowych i prywatnych. Kompleksowo podchodzimy do potrzeb klienta i indywidualnie ustalamy zakres realizacji. Wieloletnie doświadczenie w organizacji wydarzeń i cateringów sprawia, że korzystając z naszych usług, masz pewność, że staniemy na wysokości zadania.

Zajmujemy się profesjonalną organizacją wszelkiego rodzaju imprez okolicznościowych. Realizujemy przyjęcia, imprezy, wesela, komunie, chrzciny oraz inne uroczystości. Zapewniamy catering, dobrą zabawę oraz całe wyposażenie potrzebne do obsługi wydarzeń.

Posiadamy profesjonalne zaplecze gastronomiczne i wieloletnie doświadczenie w organizacji wydarzeń, dzięki czemu zorganizujemy świetną i niezapomnianą zabawę dla Twoich gości!

zdjęcie zdjęcie zdjęcie

Mapa dojazdu

Kontakt

Rynek 27/28
68-100 Żagań

tel. +48 68 377 27 62

restauracja@kepler.com.pl

Godziny otwarcia:
poniedziałek 11oo – 21oo
wtorek 11oo – 21oo
środa 11oo – 22oo
czwartek 11oo – 22oo
piątek 11oo – 00oo
sobota 11oo – 00oo
niedziela 11oo – 21oo